Παναθηναϊκός – Άρης 0-0: Χαμένοι και οι δύο

Σε ένα ωραίο παιχνίδι Παναθηναϊκός και Άρης αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα με τις δύο ομάδες να εξουδετερώνουν ή μία τα ατού της άλλης στο πρώτο μέρος ενώ στο δεύτερο ημίχρονο το τριφύλλι ήταν καλύτερο αλλά άτυχο έχοντας αρκετές ευκαιρίες και δοκάρι με τον Κουρμπέλη.

Σε ένα ματς το οποίο αποτέλεσε μια πρώτη μάχη από τις πολλές που απομένουν για την είσοδο στην εξάδα Παναθηναϊκός και Άρης αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα 0-0 και ουσιαστικά έφυγαν χαμένοι και οι δύο από τον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ.

Αντί να βρεθούν στην 4η θέση με τους τρεις πόντους της νίκης το ισόπαλο αποτέλεσμα σε συνδυασμό με τη νίκη της ΑΕΛ στέρησε και από τους δύο μια θέση στο βαθμολογικό πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες εξουδετέρωσαν η μία τα ατού της άλλης και στο δεύτερο ο Παναθηναϊκός κυριάρχησε, απείλησε, ιδίως μετά το γκολ του Φετφατζίδη που σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, είχε ευκαιρίες για γκολ αλλά στάθηκε και άτυχος με το δοκάρι του Κουρμπέλη στο 82'.

Αυτά είναι τα τέσσερα πράγματα που μας έμειναν από το ματς στο Ολυμπιακό Στάδιο: