ΠΑΟΚ: Η πωρωτική ομιλία του Φερέιρα μετά το 2-2 με τον Παναθηναϊκό

Το πάθος των Πασχαλάκη – Πέλκα, η αποθέωση στον αρχηγό Βιεϊρίνια, η απόφαση στο VAR και η πωρωτική ομιλία του Αμπέλ Φερέιρα στους παίκτες του ΠΑΟΚ μετά την ισοπαλία (2-2) στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. (VIDEO)

Ύστερα από ένα συγκλονιστικό σε έκβαση ντέρμπι, ο ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, με τον Δικέφαλο να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντρέ Βιεϊρίνια, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή και σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Μία ημέρα αργότερα, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ παρουσίασε την παρακάμερα του σπουδαίου αγώνα, με το πάθος των Αλέξανδρου Πασχαλάκη και Δημήτρη Πέλκα στον πάγκο να αποτελεί ένα απ' τα στιγμιότυπα του αγώνα, καθώς οι δύο παίκτες έζησαν με μεγάλη ένταση το ντέρμπι.

Παράλληλα, ο Βιεϊρίνια γνώρισε την αποθέωση τόσο κατά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο όσο και μετά το τέλος του ματς. Στα αξιοσημείωτα, η πωρωτική ομιλία του Αμπέλ Φερέιρα στους παίκτες του Δικεφάλου με τη λήξη του αγώνα.

"Πρέπει να το κάνετε αυτό μέχρι το τέλος", ακούγεται να λέει ο Πορτογάλος, μεταξύ άλλων