ΑΕΚ – Ατρόμητος: Τα δάκρυα του Μανδά για το λάθος και το αυτογκόλ

Ο 18χρονος Χρήστος Μανδάς αποχώρισε με δάκρυα στα μάτια από το ΟΑΚΑ, καθώς φέρει ευθύνη στο δεύτερο γκολ που δέχεται ο Ατρόμητος από την ΑΕΚ, ενώ ήταν κι άτυχος στο πρώτο γκολ της Ένωσης. (PHOTOS)

Ο Ατρόμητος πάλεψε για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο ΟΑΚΑ, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νέλσον Ολιβέιρα, με το δεύτερο προσωπικό γκολ του, διαμόρφωσε το 3-2, το οποίο ήταν και τελικό σκορ.

Ωστόσο, για να πάρει τη νίκη η Ένωση χρειάστηκε και τύχη, αλλά κι ένα τραγικό λάθος του 18χρονου τερματοφύλακα, Χρήστου Μανδά στο 2-1. Ο νεαρός γκολκίπερ ήταν άτυχος, καθώς στο πρώτο γκολ της ΑΕΚ, η μπάλα βρίσκει στην πλάτη του και καταλήγει στο βάθος της εστίας του, ενώ στο δεύτερο τέρμα έχει κάνει λάθος, με τον Ολιβέιρα να το εκμεταλλεύεται.

Μάλιστα, με τη λήξη του αγώνα, ο Μανδάς ήταν απαρηγόρητος, με αποτέλεσμα να βάλει τα κλάματα και τους συμπαίκτες του, προεξέχοντος του συναδέλφου του, Μπάλας Μέγερι.