Κωστένογλου: “O ΟΦΗ δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο”

Κωστένογλου: "O ΟΦΗ δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο"

Ο προπονητής της ΑΕΚ, Νίκος Κωστένογλου, υποστήριξε ότι ο ΟΦΗ δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο μετά το γκολ του Λισάντρο Σεμέδο, το οποίο έκρινε την αναμέτρηση.

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα (1-0) από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 1 με τον Νίκο Κωστένογλου να στέκεται στην αδυναμία των παικτών του να σκοράρουν στις φάσεις που δημιούργησαν.

"Είχαμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο δεν κινδυνέψαμε καθόλου, δημιουργήσαμε ευκαιρίες δεν καταφέραμε όμως να βάλουμε το γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε την ίδια απόδοση, δεχτήκαμε το γκολ και στο τέλος μείναμε και με δέκα παίκτες. Ο ΟΦΗ μετά το γκολ δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο απλά ήταν πίσω από τη μπάλα", υποστήριξε ο προπονητής της ΑΕΚ.

Photo credits: Eurokinissi