Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς ξεπέρασε τον Τζόρνταν στον ιστορικό πίνακα των σκόρερς

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς είναι από σήμερα ο 4ος καλύτερος σκόρερ στην ιστορία του ΝΒΑ, πάνω από τον Μάικλ Τζόρνταν!

Η βραδιά δεν άρχισε καλά. Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έχασε το πρώτο σουτ που έκανε και είχε 0/4 βολές στα πρώτα λεπτά. Το… μοιραίο, βέβαια, δεν άργησε να συμβεί. Έγινε τελικά στην δεύτερη περίοδο και συγκεκριμένα 5'38'' πριν από τη λήξη, στον αγώνα των Λέικερς με τους Νάγκετς. Με ένα γκολ-φάουλ ο "Βασιλιάς" έφτασε τους 32.293 πόντους στην καριέρα του και ξεπέρασε τον Μάικλ Τζόρνταν στον ιστορικό πίνακα των σκόρερς!

Το παιχνίδι δεν πήγαινε πάντως και τόσο καλά για τους Λέικερς. Στο σημείο που ο Τζέιμς ξεπέρασε τον Τζόρνταν, η ομάδα του Λος Άντζελες βρισκόταν πίσω στο σκορ με 40-55, κι ενώ η διαφορά λίγο νωρίτερα είχε φτάσει τους 22.