Πανιώνιος – Άρης 1-1: Πάνθηρας κόντρα σε όλα

Ο Πανιώνιος με έναν εξαιρετικό Μαλέρμπ και αγωνιζόμενος για 40 λεπτά με παίκτη λιγότερο υποχρέωσε τον Άρη σε απώλεια βαθμών στη Νέα Σμύρνη σε μια εμφάνιση οδηγό για τη συνέχεια.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Άρη με τους γηπεδούχους να είναι οι κερδισμένοι της αναμέτρησης και να βγάζουν τρομερό πάθος και χαρακτήρα στα 90 λεπτά της αναμέτρησης κόντρα σε όλα τα προβλήματα που τους παρουσιάστηκαν.

Αρχικά ο Κότνικ στο ζέσταμα ένιωσε ενοχλήσεις δίνοντας τη θέση του στον Μαλέρμπ ο οποίος έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση, εν συνεχεία ο Μαξίμοβιτς αποχώρησε στο 38' καθώς τραυματίστηκε σοβαρά ενώ ο Πανιώνιος αγωνίστηκε για 40 λεπτά με δέκα παίκτες εξαιτίας της σωστής αποβολής του Μιλόγεβιτς.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ αλλά κουράστηκαν και δέχτηκαν αρκετή πίεση από τον Άρη που ισοφάρισε και εν συνεχεία είχε τις ευκαιρίες, ανάμεσα στις οποίες και δυο δοκάρια για να πάρει τη νίκη.