Εχει τον τρόπο του με Ολυμπιακό ο Ουζουνίδης

Αρκετές είναι οι ζημιές, που έχει προκαλέσει στον Ολυμπιακό ο Μαρίνος Ουζουνίδης ως προπονητής και ο έλληνας τεχνικός θέλει να…

προσθέσει μία ακόμα στο ενεργητικό του
Τον Πλατανιά στα Χανιά αντιμετωπίζει ο Ολυμπιακός για την 8η αγωνιστική και ο πιο… επικίνδυνος αντίπαλος των ερυθρολεύκων ονομάζεται Μαρίνος Ουζουνίδης.
Κι αυτό, γιατί ο 45χρονος τεχνικός από την Αλεξανδρούπολη, έχει κάνει αρκετές ζημιές στο παρελθόν στους ερυθρόλευκους. Την περίοδο 2008-09, ως προπονητής της Λάρισας, τον κράτησε στο 1-1 στη Θεσσαλία και τον νίκησε 0-1 στο Καραϊσκάκη.
Ως προπονητής του Ηρακλή τον κέρδισε 2-1 στο Καυτανζόγλειο με ανατροπή, αφού ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί με τον Μήτρογλου, αλλά δέχθηκε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.
Τέλος, φορώντας πλέον τη φόρμα της Ξάνθης τον νίκησε 1-0 στα Πηγάδια, ήττα που είναι και η τελευταία εκτός έδρας για τον Ολυμπιακό! Τα υπόλοιπα 5 παιχνίδια ο Ολυμπιακός τα κέρδισε, αλλά σε κανένα από τα 9 δεν πέτυχε περισσότερα από 2 γκολ.