Εφη υπαρχει λύση. Σε κάθε γνωριμία σχέσεις βάζεις όρους για πλήρη ελευθερια. Αυτο απ'την αρχη βεβαια. Αν δεχτει, αυτό δείχνει ότι είναι αληθινά τα αισθήματα του. Αν δεν δεχτεί τους όρους σου…χαίρετε πάμε γι'αλλα. Εγώ αυτό το εκλαμβάνω ως μη δυνατό αισθημα,και άρα δεν αξίζει. Πιστεύω η πραγματική αγάπη είναι να δίνεις ελευθερία. Τώρα αν φύγει από τη μεγάλη ελευθερία αυτό θα πει ότι ποτέ δεν ήταν δικός σου.Αυτος που σ'αγαπα πραγματικά μένει μαζί σου γιατί νιώθει ελεύθερος. Αυτές είναι οι δικές μου απόψεις λανθασμένες η μη, αυτές είναι τι να κάνουμε. Δεν ξέρω αν συμφωνείς Εφη. Μαριζα.
Καλημέρα κι από μένα. Τουλάχιστον εσύ το έχεις φιλοσοφήσει το θέμα. Εγώ που δεν ξέρω τι θέλω; 'Οταν έχω αγάπη τσακώνομαι για να έχω την απόλυτη ελευθερία μου κι όταν έχω την ελευθερία μου τρώγομαι με τα ρούχα μου για να βρώ την αγάπη; ΄Αστα φιλενάδα, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Χα,χα. ΄Εφη
Καλημέρα Έφη τι κανεις? Συμφωνώ απόλυτα με τα λόγια σου, αλλά λόγω χαρακτήρα θα προτιμούσα να ζήσω χωρίς αγάπη, παρά να χάσω έστω και κάτι ελάχιστο από την ελευθερία μου. Και μόνο στη σκέψη ασφυκτιώ πνίγομαι. Πιστεύω ότι είναι το πιο πολύτιμο αγαθό στη ζωή μας η ελευθερία. Χωρίς αγάπη μπορώ να ζήσω, χωρίς ελευθερία όχι. Αυτά είναι τα δικά μου πιστεύω Έφη.
Καλημέρα 7.27. Ωραίο αυτό που είπες, αλλά πιστεύω ότι όταν δίνεσαι ολοκληρωτικά σε κάποιον, έτσι κι αλλιώς χάνεις κάτι από την ελευθερία σου. Μαρίζα εσύ είσαι; Εφη…
Ααααα, δεν παίζω. Κι έλεγα ότι θα έκανα την έξυπνη. Ούτε κι εδώ δε μου βγαίνει. Δεν πειράζει όμως καλή καρδιά. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι. Χα,χα. Καλημέρα Φώτη. ΄Εφη
– *Παιδί μου, λέει η μαμά, γιατί γράφεις τα μαθήματά σου όρθιο; – Είναι ορθογραφία, μαμά*!
*Ήταν ο Τοτός και μπαίνει σε ένα ταξί. Λέει ο ταξιτζής: – Πού σε πάω; – Σπίτι μου. – Πού είναι το σπίτι σου; – Κάτω από της γιαγιάς μου. – Και της γιαγιάς σου; – Πάνω απ'το δικό μου*.
*Ο Νονός ρωτάει τον Τοτό: – Τοτέ, δεν μου λες, πώς θέλεις το πασχαλινό σου αυγό; – Θέλω να είναι μεγάλο όσο και το κεφάλι σου, Νονέ! Αλλά να έχει και κάτι μέσα*!
7.48, και 8.32 δεν είσαι η Μαρίζα, έτσι δεν είναι; Εκείνη δε γράφει σε τέτοιο ύφος. ΄Εφη
Καλημέρα και σε σένα 10.00 π.μ.
Μαρίζα νομίζω ότι δεν έχεις άδικο γι' αυτό το προδεσμιαίο συμβόλαιο. Το ζήτημα είναι κατά πόσο θα τηρηθεί. ΄Εφη
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΠΡΩΙΝΗ ΠΑΡΕΑ!!!!!!!!!!!!!!
Εφη υπαρχει λύση. Σε κάθε γνωριμία σχέσεις βάζεις όρους για πλήρη ελευθερια. Αυτο απ'την αρχη βεβαια. Αν δεχτει, αυτό δείχνει ότι είναι αληθινά τα αισθήματα του. Αν δεν δεχτεί τους όρους σου…χαίρετε πάμε γι'αλλα. Εγώ αυτό το εκλαμβάνω ως μη δυνατό αισθημα,και άρα δεν αξίζει.
Πιστεύω η πραγματική αγάπη είναι να δίνεις ελευθερία. Τώρα αν φύγει από τη μεγάλη ελευθερία αυτό θα πει ότι ποτέ δεν ήταν δικός σου.Αυτος που σ'αγαπα πραγματικά μένει μαζί σου γιατί νιώθει ελεύθερος.
Αυτές είναι οι δικές μου απόψεις λανθασμένες η μη, αυτές είναι τι να κάνουμε. Δεν ξέρω αν συμφωνείς Εφη.
Μαριζα.
Oι σκοτεινές στιγμές των θλίψεων και οι σκοτεινές σπηλιές των ορυχείων μοιάζουν. Σ΄αυτές κρύβονται συχνά πολύτιμες διαμαντόπετρες.Καλημέρα σας
Καλημέρα κι από μένα. Τουλάχιστον εσύ το έχεις φιλοσοφήσει το θέμα. Εγώ που δεν ξέρω τι θέλω; 'Οταν έχω αγάπη τσακώνομαι για να έχω την απόλυτη ελευθερία μου κι όταν έχω την ελευθερία μου τρώγομαι με τα ρούχα μου για να βρώ την αγάπη; ΄Αστα φιλενάδα, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Χα,χα. ΄Εφη
Καλημέρα Έφη τι κανεις? Συμφωνώ απόλυτα με τα λόγια σου, αλλά λόγω χαρακτήρα θα προτιμούσα να ζήσω χωρίς αγάπη, παρά να χάσω έστω και κάτι ελάχιστο από την ελευθερία μου. Και μόνο στη σκέψη ασφυκτιώ πνίγομαι. Πιστεύω ότι είναι το πιο πολύτιμο αγαθό στη ζωή μας η ελευθερία. Χωρίς αγάπη μπορώ να ζήσω, χωρίς ελευθερία όχι. Αυτά είναι τα δικά μου πιστεύω Έφη.
Μαριζα.
Καλημέρα 7.27. Ωραίο αυτό που είπες, αλλά πιστεύω ότι όταν δίνεσαι ολοκληρωτικά σε κάποιον, έτσι κι αλλιώς χάνεις κάτι από την ελευθερία σου. Μαρίζα εσύ είσαι;
Εφη…
Καλύτερα το φεγγοβόλημα μιας αστραπής παρά το αιώνιο τίποτα.
Η ελευθερία είναι η ανώτερη αξία, και όταν η αγάπη δεν σου δίνει την ελευθερία, τότε δεν είναι αγάπη.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΦΗ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΩΤΗ.
Καλημέρα και σε σας 7.21 και 7,22. ΄Εφη
Δεν υπάρχει μεγαλοφυΐα χωρίς κάποια δόση τρέλας.
Καλημερα σε ολους.
Η τύχη τρέμει τον γενναίο και τρομοκρατεί τον δειλό.
Καλημερα.
Ααααα, δεν παίζω. Κι έλεγα ότι θα έκανα την έξυπνη. Ούτε κι εδώ δε μου βγαίνει. Δεν πειράζει όμως καλή καρδιά. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι. Χα,χα. Καλημέρα Φώτη. ΄Εφη
Εφούλα Καλημέρα..
"ΣΥΝΤΑΓΕΣ'
Ωχ, οδηγίες προς νονούς. Τι θέλετε και ρωτάτε; Χα,χα. ΄Εφη
– *Παιδί μου, λέει η μαμά, γιατί γράφεις τα μαθήματά σου όρθιο;
– Είναι ορθογραφία, μαμά*!
*Ήταν ο Τοτός και μπαίνει σε ένα ταξί. Λέει ο ταξιτζής:
– Πού σε πάω;
– Σπίτι μου.
– Πού είναι το σπίτι σου;
– Κάτω από της γιαγιάς μου.
– Και της γιαγιάς σου;
– Πάνω απ'το δικό μου*.
*Ο Νονός ρωτάει τον Τοτό:
– Τοτέ, δεν μου λες, πώς θέλεις το πασχαλινό σου αυγό;
– Θέλω να είναι μεγάλο όσο και το κεφάλι σου, Νονέ! Αλλά να έχει και κάτι μέσα*!
"""""ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ""""""
Α, σας πρόλαβα και καλημέρα.
Ποια λέξη περιέχει το "ναι" σε τρεις διαφορετικές γλώσσες; ΄Εφη