Στα Προπύλαια στην οδό Πανεπιστημίου κατέληξε πριν λίγο το πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο για την επέτειο των δύο ετών από τη δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου στα Εξάρχεια.
ευχαριστουμε το μπλογκ για την ενημερωση .χα χα χα χα
Κουκουλοφόροι που έχουν παρεισφρήσει στην πορεία για τη δεύτερη επέτειο από τη δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου, αλλά και μερίδα των διαδηλωτών, έχουν εγκλωβίσει δύο διμοιρίες των ΜΑΤ που βρίσκονται έξω από το ξενοδοχείο «Μεγάλη Βρετάνια», εκσφενδονίζοντας εναντίον τους πέτρες, σωλήνες, καρέκλες και ό,τι άλλο βρουν μπροστά τους.
ΒΥΖΙΑ ΧΩΡΙΣ ΡΟΓΕΣ
YPOKRITES KOUKOULOFOROI TROMOKRATES
THS ANTARSIAS TOY SYRIZOSYN
FTOU SAS
ANANDROI EKMETALEYTES TWN MA8HTWN_+FOITHTWN
PALIO MASTOURES
PRODOTES
FTOU SAS
Αντε να σαπίσει το μπασταρδάκι μπας και κόψουνε οι μαλακίες….
Στα Προπύλαια στην οδό Πανεπιστημίου κατέληξε πριν λίγο το πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο για την επέτειο των δύο ετών από τη δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου στα Εξάρχεια.
ευχαριστουμε το μπλογκ για την ενημερωση .χα χα χα χα
Νεαρά άτομα επιτίθενται με πέτρες και άλλα αντικείμενα εναντίον αστυνομικών, οι οποίοι απαντούν με χρήση χημικών.
Στα Χαυτεία ομάδα περίπου 400 κουκουλοφόρων έσπασε βιτρίνες και στάσεις λεωφορείων και επιτέθηκε με πέτρες εναντίον αστυνομικών.
Εδώ Πολυτεχνείο 1
"Ψωμί, παιδεία, ελευθερία"
Εδώ Γρηγοροπωλείο 2
"Ψωμί, ασυλία, αναρχία"
Και τα δυο συνθήματα προτάσσουν το ψωμί, δηλαδή τα λεφτά. Primum vivere, deinde philosophari
ΕΔΩ ΚΟΙΜΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ
Κουκουλοφόροι που έχουν παρεισφρήσει στην πορεία για τη δεύτερη επέτειο από τη δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου, αλλά και μερίδα των διαδηλωτών, έχουν εγκλωβίσει δύο διμοιρίες των ΜΑΤ που βρίσκονται έξω από το ξενοδοχείο «Μεγάλη Βρετάνια», εκσφενδονίζοντας εναντίον τους πέτρες, σωλήνες, καρέκλες και ό,τι άλλο βρουν μπροστά τους.
Ανεπιβεβαίωτες πληροφοριες μιλουν για εναν τραυματια στην Σταδιου…Πολιτη