Με τις ώρες του ο Ολυμπιακός

Με τις ώρες του ο ΟλυμπιακόςΑλλάζοντας πρόσωπο και… επίπεδο, αρκετές φορές κατά την διάρκεια των 90 λεπτών, ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-2 της Βίλεμ στο …
μοναδικό του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.

Πολλά προβλήματα στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο για τους «ερυθρόλευκους» που στο δεύτερο μέρος, σαφώς βελτιωμένοι ανέτρεψαν το σε βάρος τους 2-1. Δύο τέρματα ο Τζεμπούρ, ένα με πέναλτι ο Πάντελιτς για τους Πειραιώτες που είχαν ως κορυφαίο τον Φετφατζίδη.

Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ είχε την ευκαιρία ξανά να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα, βλέποντας τους παίκτες του να αποδίδουν καλύτερα με το 4-4-2 που χρησιμοποίησε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Τζεμπούρ και Πάντελιτς στην επίθεση.

Εξαιρετική απόδοση από τον Γιάννη Φετφατζίδη, πολύ αποτελεσματικός ο Ράφικ Τζεμπούρ, εκτός ρυθμού ο Ιμπαγάσα που έπαιξε ως εσωτερικός μέσος στο πρώτο ημίχρονο και δεν… βρέθηκε ποτέ με Λυκογιάννη, Φέισα που τον πλαισίωσαν.

Επόμενο «τεστ» για τον Ολυμπιακό, την Τρίτη, 7 του μήνα με την Μάλαγα στο Καραϊσκάκη.

Πηγή: sport-fm.gr