Σε εξέλιξη βρίσκεται η συνεδρίαση της ΠΑΣΚΕ της Ομοσπονδίας των σιδηροδρομικών προκειμένου, σύμφωνα με πληροφορίες, να διαχωρίσει την θέση της από τις πολιτικές του ΠΑΣΟΚ.
Επίσης η συντονιστική επιτροπή των εργαζομένων στις……..
αστικές συγκοινωνίες αποφασίζει την περαιτέρω στάση της.
Εν τω μεταξύ σε αδιέξοδο κατέληξαν οι διαπραγματεύσεις μεταξύ των διοικήσεων ΟΣΕ και ΤΡΑΙΝΟΣΕ και της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Σιδηροδρομικών, για την υπογραφή νέας συλλογικής σύμβασης εργασίας.
Σύμφωνα με τους σιδηροδρομικούς από τις προτάσεις των διοικήσεων προκύπτουν μειώσεις στις αποδοχές τους οι οποίες φτάνουν μέχρι και το 30% ενώ στις τακτικές αποδοχές διατηρείται μόνο ο βασικός μισθός και το χρονοεπίδομα, ενώ μειώνονται τα επιδόματα τέκνων και συζύγου.
Use Facebook to Comment on this Post
Φυσικό είναι να διαχωρήσει της θέση της η ΠΑΣΚΕ σιδηροδρομικών, αφού τους κόψανε την μάσα.
ΟΧΙ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ
Ουστ κομματόσκυλα.
ΒΡΕ ΑΕΙ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ
ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΚΟΜΜΑΤΑ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ??????????????
ΙΝΔΙΑΝΟΣ
ΠΑΛΙΟΨΕΥΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΚΟΛΛΑΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΟΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΗ ΕΧΤΕΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΚΑΙ Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ…
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΣ ..
ΕΝΑΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΝΑ ΔΙΚΑΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΠΟΥ ΕΣΠΑΓΕ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ;;
ΚΟΠΡΙΕΣ ΕΙΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΣΟΣΙΑ-ΛΗΣΤΗ ΥΠΗΡΕΤΗ ΤΗΣ ΧΙΤΛΕΡΙΚΙΑΣ ..
ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΡΒΕΛΙ ΟΤΑΝ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΕΝΩΜΕΝΟ ΔΥΝΑΤΟ–ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΤΗΣ ΓΣΕΕ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟΣ?-ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΟΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΚΤΡΕΦΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 1980–ΤΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΛΜΟΥΣΕ ΝΑ ΑΜΤΙΣΤΑΘΕΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΙΔΡΥΣΗ ΤΩΝ ΔΕΚΟ–ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?–ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΑΣΠΡΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ -ΟΠΩΣ ΠΡΟ ΟΛΙΓΟΥ Ο ΓΑΚ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΩΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ–Ξ Υ Π Ν Α Ε Λ Λ Η Ν Α Ρ Α
ΙΝΔΙΑΝΟΣ
ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ..
ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ ΣΑΣ ΤΑΙΖΑΜΕ ΣΑΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΑ ΟΠΑ-ΟΠΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΙΣΚΟΛΑ ΑΦΕΙΝΕΤΕ ΤΟΝ ΦΟΥΚΑΡΑ ΤΟΝ ΤΣΕΦΡΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΑΒΕΥΗ ΜΟΝΟ Η ΧΙΤΛΕΡΙΚΙΑ;;
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΠΙΣΤΕΥΤΗ…
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΕΡΓΑΤΟΒΔΕΛΕΣ ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΧΗΛΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ,ΒΡΕ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΛΕΓΕΩΝΑΡΙΟΙ ΒΡΕ ΤΟΜΑΡΙΑ ΥΑΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΩΝ ΒΑΔΙΖΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ..
ΟΥΤΕ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΜΠΑΣΤΑΡΔΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ..
ΕΙΣΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ…
ΠΑΤΗΣΑΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΦΑΓΑΤΕ ΤΟΝ ΑΓΛΑΙΩΡΑ.
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΧΑΡΙΣ ΣΕ ΣΑΣ ΟΙ ΕΡΓΟΛΑΒΟΙ ΛΗΣΤΕΨΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ..
ΚΑΙ ΑΜΑ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΡΝΕΙΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΛΕΝΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ..
"ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΑΝΕΒΑΣΑΤΕ ΤΑ ΣΠΡΕΝΤΣ"!!!
ειπε η Κομισιον "δειχνοντας" και ξεσκεπαζοντας τον αναξιο προδοτη jeffrey, σε λιγο ελπιζω να μας πληροφορησουν και για το μεγεθος της ΜΙΖΑΣ που πηρε, ακουγονται κατι εκατονταδες εκατομυρια.
Θαμωνες των ελευθερων ιστιολογιων που ειστε κατα της κατοχης και του μνημονιου, βαλτε ως υπογραφη στα σχολια σας την απαιτηση να εκτελεστει ο GAP και οι βΟλευτες του.
Μας διαβαζουν, να ειστε σιγουροι, και πρεπει ηδη να αρχισουν να ΤΡΕΜΟΥΝ.
γιατι ρε κουφαλες μας πουλατε ?
μια χαρα σας διναμε βιζιτα τοσα χρονια !