*Δεν είμαστε ποτέ τόσο ευάλωτοι όσο όταν εμπιστευόμαστε κάποιον, αλλά περιέργως, αν δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε, δεν μπορούμε να βρούμε ούτε αγάπη ούτε χαρά*.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝΑΡΤΩΝΤΑΙ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ.Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω.
Καλημέρα και σε σένα 7.57. Σωστό αυτό που αναφέρεις. Σ' όλα πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Και στα αναγκαία. ΄Εξυπνο αυτό που είπε ο Σίπμαν, 8.02. Καλημέρα και σε σένα. ΄Εφη
Ναι, αλλά να είσαι επιφυλακτικός στην αρχή, και μετά αφού τον γνωρίσεις καλά ως άνθρωπο κι ως φίλο, μπορείς να τον κρίνεις, αν αξίζει να τον εμπιστευτείς. Ε, βέβαια, πάντα υπάρχουν και αυτοί που ξέρουν και υποκρίνονται πολύ καλά, αλλά αυτό δεν κρατάει για πάντα. ΄Ερχεται κάποια στιγμή που φανερώνονται. Και καλημέρα Παναή. ΄Εφη
Δίκαιο έχεις Εφη αλλά στην πράξη αυτό δεν είναι πάντα εφικτό. Νομίζεις πολλές φορές ότι ένας άνθρωπος είναι έμπιστος και αληθινός φίλος και τελικά διαπιστώνεις το αντίθετο.
Καλύτερα να αντιμετωπίζεις με εμπιστοσύνη τους ανθρώπους κι ας σε πληγώσουν. Κι ο πόνος είναι συναίσθημα, που αξίζει πιο πολύ από την αναισθησία.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΕΛΕΒΑΝΤΟ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ
ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΕ ΣΕΝΑ
ΓΙΑ ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ….
Στων με όμικρον στον 9:52
Καλημέρα σε όλους. Tο επικοινώνησε με έψιλον.
Στων 9.52π.μ.
Η μισή μάχη κερδίζεται στα αναχώματα της εμπιστοσύνης!…
ΕΜΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΟΕΒΡΑΙΚΗ ΒΟΥΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΤΗΧΕΙΣ!!!!!!!
ΠΡΟΣ 9:41
ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ-ΕΣ.
ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝΑΡΤΩΝΤΑΙ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ.Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω.
Καλημέρα και σε σένα 7.57. Σωστό αυτό που αναφέρεις. Σ' όλα πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Και στα αναγκαία.
΄Εξυπνο αυτό που είπε ο Σίπμαν, 8.02. Καλημέρα και σε σένα. ΄Εφη
Χέρμπερτ Σίπμαν
Πάνω στη πύλη της καρδιάς μου έγραψα:
AΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η διέλευση..
Όμως ο έρωτας πέρασε γελώντας και φώναξε:
….Εγώ μπαίνω παντού…"
Η μοναξιά είναι για το πνεύμα ότι η νηστεία για το σώμα θανάσιμη όταν κρατήσει πολύ, αλλά αναγκαία.
Καλημερα σας.
Ναι, αλλά να είσαι επιφυλακτικός στην αρχή, και μετά αφού τον γνωρίσεις καλά ως άνθρωπο κι ως φίλο, μπορείς να τον κρίνεις, αν αξίζει να τον εμπιστευτείς. Ε, βέβαια, πάντα υπάρχουν και αυτοί που ξέρουν και υποκρίνονται πολύ καλά, αλλά αυτό δεν κρατάει για πάντα. ΄Ερχεται κάποια στιγμή που φανερώνονται. Και καλημέρα Παναή. ΄Εφη
Δίκαιο έχεις Εφη αλλά στην πράξη αυτό δεν είναι πάντα εφικτό. Νομίζεις πολλές φορές ότι ένας άνθρωπος είναι έμπιστος και αληθινός φίλος και τελικά διαπιστώνεις το αντίθετο.
Οπότε να εμπιστευόμαστε αυτούς που αξίζει να εμπιστευτούμε. ΄Εφη
Τρομερή αλήθεια.